Kam k vodě okolo Prahy a Brna

Rtuť opouští teploměr! Tropické počasí dorazilo do Česka, což je ideální chvíle podívat se na netradiční (ale parádní!) místa na koupaní, o kterých pravděpodobně ještě nevíte.

Všechny lokace, která vám představíme, také najdete na webu Koupací Vody. Zde můžete zjistit jejich aktuální kvalitu vody.

Trojice pískoven kousek od Prahy

Zhruba 40 kilometrů severně od Prahy leží tři zatopené pískovny – LhotaMlékojedyKonětopy. Všechny tři mají úžasně čistou vodu, písčité i travnaté pláže a jsou ideální i na potápění. 

Není třeba balit řízky a chleba. Koupaliště mají stánky s jídlem a pitím. V případě Lhoty a Mlékojed máte navíc k dispozici kurty na beach volejbal a vodní lezeckou stěnu. O zábavu na celý den bude tedy postaráno.

Dostat se k pískovnám není snadné, pokud nejedete po vlastní ose. Naproti tomu parkování nebude problém díky záchytným parkovištím nedaleko vody.

Lomy jako z pohádky

Kousek od Příbrami u obce Nečín leží několik menších, ale krásných lomů. Hlavní z nich se jmenují Špic, Jiraska a Vančátka. Jejich fotogeničnost v minulosti ocenili i filmaři a na začátku 90. let se zde točila  pohádka Nesmrtelná teta.

Během 18. století se tady těžila žula, dnes jsou tyto zatopené lomy ideálním místem, kam se ukrýt před tropickými teplotami. Kvůli stínu ze stromů může být voda mírně studenější, nicméně během horkých letních dnů toto vidíme jako výhodu. Jen dejte pozor při vstupu a výstupu z vody, břehy tvoří ostré skály.

K lomům se není snadné dostat, na tomto odkazu najdete mapu s přesnou lokací.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Ráj jachtařů u Žatce

Mezi Žatcem a Kadaní se nachází Nechranická přehrada s nejdelší sypanou hrází (přes 3 kilometry) ve střední Evropě. Přehrada nabízí nespočet možností pro ty, kteří si chtějí zaplavat nebo jen relaxovat na břehu. Dokonce i rybáři si zde přijdou na své.

V opravdovém ráji tu budou vyznavači vodních sportů, konkrétně potom windsurfingu a jachtingu. Terén v okolí přehrady vytváří ideální podmínky pro silné a stabilní větrnostní podmínky. A pokud jste nikdy tyto sporty nevyzkoušeli, Nechranická přehrada se jeví jako super místo, kde začít.

Previous
Next

K Jadranu do Mikulova

Jen kousek za Svatým kopečkem v Mikulově je schovaný Lom u Mariánského mlýna (můžete jej najít také pod názvem U Janičova Vrchu). Původně se zde těžil vápenec, díky kterému je voda v lomu průzračně čistá. Dnes je ideálním útočištěm během horkých letních dnů.

Svým vzhledem i klimatem náramně připomíná chorvatské pláže. Pokud se vám tento rok zatím nepovedlo vyrazit k moři nebo byste si rádi připomněli atmosféru Jadranu, vyrazte sem. V případě, že by vás koupání omrzelo, můžete také navštívit místní evergreen, kterým je nedaleké centrum Mikulova.

Celý areál je ve správě CHKO Pálava a nejde o oficiální koupaliště. Lze se tu koupat jen na vlastní nebezpečí. Při odchodu se ujistěte, že jste nenechali za sebou žádný nepořádek.

Zdroj: uzasnamorava.cz

 

Koupání u kněžny Libuše

Zhruba 30 minut autem z Brna se nachází koupaliště U Libuše. Podle staré báje choť Přemysla Oráče přes tato místa  cestovala a udělala si zde se svojí výpravou přestávku.

Samotné koupaliště vzniklo přebudováním zatopeného kamenolomu už v 30. letech minulého století. Areál disponuje skokanskými můstky, volejbalovým hřištěm, sprchami a atrakcemi pro děti. Největším unikátem je bezesporu kamenná skluzavka, která je součástí areálu už přes sedmdesát let.

Zdroj: vylety-zabava.cz

Co je to HoppyGo? 

HoppyGo je platforma na sdílení aut, která spojuje ty, kteří si chtějí auto občasně půjčit s majiteli, kteří své auta nepoužívají každý den. Uživatelé tak mohou využít automobily, které by jinak stály na parkovišti. Na druhé straně majitelé mohou tímto způsobem řešit náklady na vlastnictví svého vozu či si dokonce zajistit vedlejší příjem.

Na platformě je k dispozici přes 2500 vozů veškerých kategorií a značek. Jako uživatel tak máte možnost si vybrat mezi luxusními i dostupnými vozy, sportovními, obytnými anebo rodinnými auty či městskými hatchbacky. Zkrátka u nás najdete cokoliv, co zrovna potřebujete.

Sdílejte tento článek na:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin