Kam k vodě okolo Prahy a Brna

Rtuť takřka opouští teploměr a všichni, kterým je život milý, hledají stín. Život v betonových džunglích začíná být nesnesitelný. Vypadá to, že tropické počasí dorazilo do Česka a není před ním útěku. Ideální chvíle se podívat na netradiční (ale parádní!) místa na koupaní, o kterých pravděpodobně ještě nevíte.

Na HoppyGo si můžete půjčit ideální auto, které vám bude přesně vyhovovat a vyrazit k vodě!

Všechny lokace, která vám představíme, také najdete na webu Koupací Vody, kde můžete zjistit jejich aktuální kvalitu vody.

Trojice pískoven kousek od Prahy

Zhruba 40 kilometrů severně od Prahy leží tři zatopené pískovny – LhotaMlékojedyKonětopy. Všechny tři mají úžasně čistou vodu, písčité i travnaté pláže a jsou ideální i na potápění. 

Není třeba balit řízky a chleba, koupaliště mají stánky s jídlem a pitím. V případě Lhoty a Mlékojed máte navíc k dispozici kurty na beach volejbal a vodní lezeckou stěnu, o zábavu na celý den bude tedy postaráno.

Dostat se k pískovnám není snadné, pokud nejedete po vlastní ose. Mrkněte na levná auta s klimatizací z nabídky HoppyGo, se kterými se sem jednoduše dostanete. Parkování nebude problém díky velkým záchytným parkovištím nedaleko vody.

Lomy jako z pohádky

Kousek od Příbrami u obce Nečín leží několik menších, ale krásných lomů. Hlavní z nich se jmenují Špic, Jiraska a Vančátka. Jejich fotogeničnost v minulosti ocenili i filmaři a na začátku 90. let se zde točila  pohádka Nesmrtelná teta.

Během 18. století se tady těžila žula, dnes jsou tyto zatopené lomy ideálním místem, kam se ukrýt před tropickými teplotami. Kvůli stínu ze stromů může být voda mírně studenější, nicméně za současné situace toto vidíme jako výhodu. Jen dejte pozor při vstupu a výstupu z vody, břehy tvoří ostré skály.

K lomům se není snadné dostat, na tomto odkazu najdete mapu s přesnou lokací.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Příznivé větry u Žatce

Mezi Žatcem a Kadaní se nachází Nechranická přehrada s nejdelší sypanou hrází (přes 3 kilometry) ve střední Evropě. Přehrada nabízí nespočet možností pro ty, kteří si chtějí zaplavat nebo jen relaxovat na břehu. Dokonce i rybáři si zde přijdou na své.

V opravdovém ráji tu budou vyznavači vodních sportů, konkrétně potom windsurfingu a jachtingu. Terén v okolí přehrady vytváří ideální podmínky pro silné a stabilní vanutí větrů. A pokud jste nikdy tyto sporty nevyzkoušeli, Nechranická přehrada se jeví jako super místo, kde začít.

Tak napněte plachty a na nic nečekejte. Mrkněte na větší auta v nabídce HoppyGo, které dostanou vás i vaše sportovní náčiní pohodlně až ke břehu.

Previous
Next

K jadranu do Mikulova

Jen kousek za Svatým kopečkem v Mikulově je schovaný Lom u Mariánského mlýna, kterému se také říká U Janičova Vrchu. Původně se zde těžil vápenec, díky kterému je voda v lomu průzračně čistá. Dnes je ideálním útočištěm během horkých letních dnů.

Lom svým vzhledem i klimatem náramně připomíná chorvatské pláže. Pokud se vám tento rok nepovedlo vyrazit k moři nebo byste si rádi připomněli atmosféru Jadranu, vyrazte sem. V případě, že by vás koupání omrzelo, můžete také navštívit místní evergreen, kterým je nedaleké centrum Mikulova.

Lom je ve správě CHKO Pálava a je třeba zmínit, že nejde o oficiální koupaliště. Lze se tu koupat jen na vlastní nebezpečí. Při odchodu se ujistěte, že jste nenechali za sebou žádný nepořádek.

Zdroj: uzasnamorava.cz

Koupání u kněžny Libuše

Kousek od Vyškova, u obce Luleč, se nachází koupaliště nesoucí název U Libuše. Název vznikl kvůli staré báji o kněžně Libuši, která cestovala skrze tato místa a zde se zastavila. Nechala tady své koně napojit, a tak bylo koupaliště pojmenováno po manželce Přemysla Oráče. 

Samotné koupaliště vzniklo přebudováním zatopeného kamenolomu už v 30. letech minulého století. Areál disponuje skokanskými můstky, volejbalovým hřištěm, záchody, sprchami a atrakcemi pro děti. Nicméně dávejte pozor na své ratolesti, koupaliště místy dosahuje hloubky kolem 14 metrů. 

Výčet atrakcí tímto nekončí. Koupaliště disponuje unikátem, má totiž historickou skluzavku, která je na svém místě už bezmála 70 let. Je přes 10 metrů dlouhá a už na první pohled vypadá trochu zvlášťně – je totiž celá z kamene.

Zdroj: vylety-zabava.cz

V tomto příspěvku jsme si ukázali několik zajímavých, možná zatím nepoznaných míst, na koupaní, které určitě přijdou vhod během momentálního počasí. Neleňte a vyrazte se vykoupat už třeba během tohoto víkendu.

Vezměte i kamarády! Na výlet si můžete půjčit například tento úsporný VW Golf s klimatizací a audio vstupem na AUX.


Sledujte nás na Instagramu

Add Your Heading Text Here