Jak zrobić dobre zdjęcia auta?

Użytkownicy często wybierają samochód na podstawie jego wyglądu. I spójrzmy prawdzie w oczy – nikogo nie oczarujesz niewyraźnym zdjęciem brudnego auta. Więc zadbaj o zdjęcia! Ale nie martw się, nie musisz od razu szukać lustrzanki. Twój smartfon w zupełności wystarczy.

1. UMYJ AUTO

Przed zrobieniem zdjęć dokładnie umyj samochód i wyczyść wnętrze. Zwróć uwagę na detale, takie jak uchwyty i przyciski np. do otwierania okien, ekrany dotykowe czy szyby, na których szczególnie widać brud. Bycie dokładnym naprawdę się opłaca!

2. SFOTOGRAFUJ CAŁY SAMOCHÓD

Możesz wgrać 8 zdjęć do swojego profilu auta. Zrób więc zdjęcia samochodu pod różnymi kątami i nie zapomnij o wnętrzu. Na zewnątrz uchwyć pojazd ze wszystkich 4 stron: z przodu, z tyłu, z lewej i prawej.

UJĘCIE 1 – ZDJĘCIE GŁÓWNE

Użyj zdjęcia auta pod tym kątem jako głównego. Postaraj się, żeby było jak najlepsze, bo użytkownicy zobaczą je na liście oferowanych samochodów.
 

Wskazówka: Delikatnie skręć przednie koła, aby auto wyglądało jeszcze korzystniej.

UJĘCIE 2

UJĘCIE 3

UJĘCIE 4

DESKA ROZDZIELCZA

Usiądź z tyłu na środku i zrób zdjęcie, obejmując przestrzeń od jednego do drugiego słupka.

SIEDZENIA

Pokaż użytkownikowi, jak wyglądają siedzenia w Twoim pojeździe. Podczas robienia tego ujęcia zwróć szczególną uwagę na czystość tapicerki.

BAGAŻNIK

Nie zostawiaj żadnych przedmiotów w bagażniku. Upewnij się, że cały wlot jest widoczny. Zadbaj o czystość wnętrza.

WYPOSAŻENIE

Jeśli Twój samochód ma specjalne wyposażenie, nie zapomnij go sfotografować. To zdjęcie może mieć duży wpływ na finalną decyzję użytkownika, który dokonuje wyboru auta. 

Wskazówka: Nie rób zdjęć pojazdu z góry ani z dołu. Postaraj się uchwycić ujęcie na wysokości przednich reflektorów.

3. UWAGA NA TŁO

Uważaj na rozpraszające elementy w tle – takie, jak znaki drogowe lub inne samochody. Najlepiej, żeby przestrzeń za samochodem była zupełnie ‘czysta’. Dlatego pomyśl o odpowiedniej lokalizacji z wyprzedzeniem – szukaj pustych parkingów lub otwartych przestrzeni na łonie natury. Zaparkuj samochód na płaskiej powierzchni, nie powinien być skierowany w dół.

Wskazówka: Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego otoczenia, przybliż obraz i powiększ samochód, tak aby zajmował około 90% obszaru zdjęcia. Stań w odległości około 5 metrów od samochodu, aby uniknąć efektu rybiego oka.

4. ŚWIATŁO

Zrób zdjęcia auta w ciągu dnia i korzystaj z naturalnego światła. Idealne miękkie światło powstaje, gdy na zewnątrz jest lekko pochmurno. Uważaj na mocne, bezpośrednio padające światło – wszystkie obiekty odbijają się wtedy w karoserii i rzucają ostre cienie. Najlepszy czas na zrobienie zdjęcia to tzw. ‘złota godzina’ – po wschodzie lub przed zachodem słońca.

5. DALSZE WSKAZÓWKI

Podczas robienia zdjęć nie włączaj świateł drogowych, delikatniejsze światła postojowe lub do jazdy dziennej (światła LED) wyglądają znacznie lepiej i nie powodują nadmiernej ekspozycji fotografii. Z drugiej strony ujęcia z tyłu auta zawsze wychodzą lepiej przy włączonych światłach.

Udostępnij ten wpis