HoppyGo vysvětluje: Výpůjčka krok za krokem

HoppyGo vysvětluje: Výpůjčka krok za krokem

Ať už jste novým uživatelem a nebo si jen chcete osvěžit základy práce s aplikací HoppyGo, v tomto článku najdete úplně všechno, co byste měli vědět. A tak se do toho bez dlouhého zdržování rovnou pustíme.

1. Stáhněte si mobilní aplikaci, registrujte se, verifikujte e-mail a telefonní číslo a počkejte, až vám schválíme uživatelský účet.

Pokud bude vše vyplněno správně a projdete naším scooringem, účet vám schválíme do 24 hodin. Trvá-li schválení účtu delší dobu, ověřte si, že máte správně nahrané kopie platných dokladů a správně vyplněné všechny potřebné údaje. Pokud je vše v pořádku, kontaktujte nás přes e-mail info@hoppygo.com, na telefonním čísle +420 220 311 769 nebo přes Messenger.

2. Zadejte lokaci i termín výpůjčky a poptejte co nejvíce vozů zároveň

Pokud nemáte striktně dané vysněné vozidlo, které byste si rádi zapůjčili, doporučujeme poslat několik poptávek různým majitelům. V případě, že na výpůjčku spěcháte, zkuste poptat vozidla se štítkem Instant booking, která jsou k dispozici nejdéle 24 hodin před plánovaným předáním a jejich majitelé potvrzují poptávku automaticky.

Výpůjčka se neobejde bez vratné kauce. Její výši a typ pojištění si zvolíte při zadávání poptávky – 5000 Kč při standardním pojištění (10% spoluúčast nebo minimálně 10 000 Kč) nebo 1000 Kč s prémiovým pojištěním (spoluúčast 5 % nebo minimálně 5000 Kč). Pokud vás zajímá jak funguje naše pojištění podívejte se sem. Jak se počítá cena výpůjčky naleznete zde.

Do poptávkového formuláře v krátkosti napište proč máte o vozidlo zájem a přiložte číslo vašeho mobilního telefonu, tím urychlíte komunikaci mezi vámi a majitelem. Jakmile vám jeden z majitelů vozidel poptávku potvrdí, ostatní poptávky se automaticky zruší. Stejně tak veškeré nepotvrzené poptávky jsou systémem po 24 hodinách automaticky smazány.

3. Máte potvrzenou poptávku a jste s majitelem v kontaktu? Domluvte si s ním čas a místo předání.

S sebou na předávku si vezměte nabitý mobilní telefon s připojením na internet a naší aplikací, dále je nutné mít občanský a řidičský průkaz. V neposlední řadě si zkontrolujte zda máte na vašem bankovním účtu dostatek financí, povolené internetové platby a správně nastavené limity. Doporučujeme před výpůjčkou zavolat do vaší banky a tuto skutečnost si ověřit. Vyhnete se tak nepříjemnostem při placení výpůjčky.

Při předání vozidla se nechte vézt pokyny v naší aplikaci nebo na webu. Před a po konci každé jednotlivé výpůjčky prostřednictvím aplikace pořiďte vždy alespoň 8 fotografií exteriéru pojištěného vozidla, a to zepředu, zezadu, z pravé i levé strany, dále šikmo zepředu na celý levý bok, šikmo zepředu na celý pravý bok, šikmo zezadu na celý levý bok, šikmo zezadu na celý pravý bok. Zvenku nezapomeňte hlavně na místa, kde poškození vzniká nejčastěji. Třeba rohy vozu, disky kol anebo nárazníky.

Dále pak alespoň čtyři fotografie interiéru vozidla, a to fotografie se stavem tachometru s viditelným počtem najetých km, celkový pohled ze zadního sedadla na palubní desku, celkový stav přední části kabiny a celkový stav zadní části kabiny vozidla. Fotografie jsou pro nás a naši pojišťovnu hlavním “důkazním materiálem” při následném řešení pojistných událostí nebo kompenzací za drobné škody. V případě chybějících fotek může pojišťovna odmítnout plnit. 

 Následně zadejte stav tachometru, paliva a předložte majiteli svůj občanský průkaz pro ověření vaší identity. Poslední čtyři čísla z vašeho občanského průkazu slouží k potvrzení vaší identity.  Posledním krokem je potvrzení platby, po jejíž úspěšném proběhnutí od majitele můžete převzít vozidlo, ve kterém by měl být k dispozici malý technický průkaz pro případ policejní kontroly. Nyní můžete vyrazit vstříc dobrodružství.

Přejete si vrátit vozidlo dříve nebo později? Určitě doporučujeme domluvit se s majitelem zda se změnou souhlasí a následně zavolat na naši infolinku +420 220 311 769, kde vám výpůjčku prodloužíme nebo zkrátíme dle vaší dohody.

Před vrácením auto uveďte do stavu v jakém jste ho přebírali a dotankujte nádrž na úroveň při převzetí. Domluvte se s majitelem na místě a času vrácení vozidla, při setkání opět zadejte stav paliva, tachometru a nafoťte opět co největší počet fotografií vozidla a jeho interiéru do aplikace. Nakonec napište majiteli hodnocení.

Pokud bude v průběhu výpůjčky jakýkoliv problém, obraťte se na naší infolinku. Dovoláte se nám každý den od 9 do 21 hodin.

Sdílejte tento článek