HoppyGo vysvětluje: Výpůjčka krok za krokem

Ať už jste novým uživatelem a nebo si jen chcete osvěžit základy práce s aplikací HoppyGo, v tomto článku najdete úplně všechno, co byste měli vědět. A tak se do toho bez dlouhého zdržování rovnou pustíme.

1. Stáhněte si mobilní aplikaci, registrujte se, verifikujte e-mail a telefonní číslo a počkejte, až vám bude schválen uživatelský účet.

Díky inovované aplikaci stačí ostře vyfotit obě strany občanského a řidičského průkazu. Aplikace si potřebné údaje načte sama. Pak už jen naskenovaná data zkontrolujete a případně upravíte. Pokud projdete naším scoringem, váš profil bude schválen v řádech sekund. Trvá-li schválení účtu delší dobu, ověřte si, že máte správně nahrané kopie platných dokladů a správně vyplněné všechny potřebné údaje. Pokud je vše v pořádku, kontaktujte nás na náš e-mail, na telefonním čísle +420 220 311 769 nebo přes Messenger a my vaši registraci prověříme.

2. Zadejte lokaci i termín výpůjčky a poptejte co nejvíce vozů zároveň

Pokud nemáte striktně dané vysněné vozidlo, které byste si rádi zapůjčili, doporučujeme poslat několik poptávek různým majitelům. V případě, že na výpůjčku spěcháte, zkuste poptat vozidla se štítkem Instant booking, která jsou k dispozici nejdéle 24 hodin před plánovaným předáním a jejich majitelé potvrzují poptávku automaticky.

Výpůjčka se neobejde bez vratné kauce. Její výši a typ pojištění si zvolíte při zadávání poptávky – 5000 Kč při standardním pojištění (10% spoluúčast nebo minimálně 10 000 Kč) nebo 1000 Kč s prémiovým pojištěním (spoluúčast 5 % nebo minimálně 5000 Kč). Pokud vás zajímá jak funguje naše pojištění podívejte se sem. Jak se počítá cena výpůjčky naleznete zde.

Do poptávkového formuláře v krátkosti napište proč máte o vozidlo zájem. Peníze za pronájem se vám z strhnou ve chvíli, kdy majitel závazně přijme vaši poptávku.  Obecně platí, že můžete poptat libovolné množství vozů najednou, platná je pouze ta rezervace, na kterou majitel zareaguje nejrychleji a potvrdí ji. Pokud platba za výpůjčku v systému neproběhne, máte k dobru 24 hodin, kdy můžete dodat na účet chybějící finance či navýšit limity na platební kartě. Jestliže ani pak platba neproběhne, poptávka se automaticky zruší. Stejně tak veškeré nepotvrzené poptávky jsou systémem po 24 hodinách automaticky smazány.

3. Máte potvrzenou poptávku a jste s majitelem v kontaktu? Domluvte si s ním čas a místo předání.

Jakmile majitel automobilu potvrdí vaši poptávku a proběhne platba, aktivuje se vám možnost si zavolat a domluvit si přesné detaily setkání. S sebou na předávku si vezměte nabitý mobilní telefon s připojením na internet a naší aplikací, dále je nutné mít občanský a řidičský průkaz. Následně potvrďte stav tachometru, paliva a předložte majiteli svůj občanský průkaz/pas pro ověření vaší identity. Jakmile majitel ověří poslední 4 čísla z občanky a oba potvrdíte předání, můžete převzít vozidlo, ve kterém by měl být k dispozici malý technický průkaz a zelená karta pro případ policejní kontroly.  Nyní můžete vyrazit vstříc dobrodružství.

Dále pak alespoň čtyři fotografie interiéru vozidla, a to fotografie se stavem tachometru s viditelným počtem najetých km, celkový pohled ze zadního sedadla na palubní desku, celkový stav přední části kabiny a celkový stav zadní části kabiny vozidla. Fotografie jsou pro nás a naši pojišťovnu hlavním “důkazním materiálem” při následném řešení pojistných událostí nebo kompenzací za drobné škody. V případě chybějících fotek může pojišťovna odmítnout plnit. 

 Následně zadejte stav tachometru, paliva a předložte majiteli svůj občanský průkaz pro ověření vaší identity. Poslední čtyři čísla z vašeho občanského průkazu slouží k potvrzení vaší identity.  Posledním krokem je potvrzení platby, po jejíž úspěšném proběhnutí od majitele můžete převzít vozidlo, ve kterém by měl být k dispozici malý technický průkaz pro případ policejní kontroly. Nyní můžete vyrazit vstříc dobrodružství.

Přejete si vrátit vozidlo později? Určitě doporučujeme domluvit se s majitelem zda se změnou souhlasí a následně zavolat na naši infolinku +420 220 311 769, kde vám výpůjčku prodloužíme dle vaší dohody. Pokud si naopak přejete vůz majiteli vrátit před oficiálně potvrzeným termínem, můžete tak učinit bez nutnosti informovat o tom naši zákaznickou linku. Rádi bychom vás ale upozornili, že pokud se nebude jednat o vrácení vozu ze závažných příčin (například porucha vozu), zaplatí celou původní částku za výpůjčku.

Před vrácením auto uveďte do stavu v jakém jste ho přebírali a dotankujte nádrž na úroveň při převzetí. Domluvte se s majitelem na místě a času vrácení vozidla, při setkání opět zadejte stav paliva, tachometru a nafoťte opět co největší počet fotografií vozidla a jeho interiéru do aplikace. Nakonec napište majiteli hodnocení.

Pokud bude v průběhu výpůjčky jakýkoliv problém, obraťte se na naší infolinku. Dovoláte se nám každý den od 9 do 21 hodin.

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Jankovcova 1603/47a, 170 00 PRAHA 7
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o