HoppyGo vysvětluje: Jak se počítá cena výpůjčky?

HoppyGo vysvětluje: Jak se počítá cena výpůjčky?

Jak se počítá cena výpůjčky, to je jeden z nejčastějších dotazů našich uživatelů. Ať už z řad majitelů a nebo řidičů. Abychom vás tedy nepřipravovali o čas při vysvětlování po telefonu, rozhodli jsme se sepsat článek, kde vám všechno podrobně vysvětlíme. A protože vás nechceme zahlcovat teorií, vysvětlíme si to na příkladech.

Půjčujete si vůz na kratší dobu než 3 dny? Plánujte pečlivě!

Když jsme vyjednávali pojistné podmínky výpůjček, pojišťovna chtěla vše počítat na kalendářní dny. My jsme se ale nedali a zajistili pro vás něco lepšího — první den výpůjčky nepočítáme jako kalendářní den, ale jako 24 hodin. Vůz si tedy můžete půjčit třeba jeden den v 11:00 dopoledne a vrátit ho do druhého dne opět do 11:00. I když budete mít vůz přes půlnoc, výpůjčka bude počítána pouze jako jeden den. 

Doporučujeme bedlivě si hlídat hodinky. Pokud totiž přetáhnete byť jen o půl hodinky, aplikace přejde na systém kalendářních dnů a vy budete muset zaplatit celý další den.

Proč počítáme výpůjčky na kalendářní dny? Je to výhodnější!

A to zejména pro vás. Pokud si půjčujete vůz na delší dobu než jeden den, nemusíte si vůbec lámat hlavu s tím, v kolik hodin ho vrátíte. Od druhého dne výpůjčky totiž záleží čistě jen na vaší domluvě s majitelem vozu. Pokud tedy bylo původně domluveno předání třeba na 11:00, vy ale nebudete z jakéhokoliv důvodu stíhat, stačí majitele kontaktovat, domluvit se s ním a nám potom dát vědět na zákaznickou linku. Čas ukončení výpůjčky v systému posuneme a vám nebude hrozit pokuta za pozdní vrácení ani navýšení ceny výpůjčky.

Jak je to s vratnými kaucemi?

Bez těch to na novém HoppyGo nejde. Vybíráme je kvůli tomu, abychom měli možnost lépe a efektivněji řešit drobné pojistné události, případně abychom měli z čeho majitelům proplatit například kilometry najeté nad rámec limitu.

Výše vratné kauce závisí na typu pojištění, které si řidič pro výpůjčku zvolí. Se základním pojištěním se 10% spoluúčastí je deposit 5000 Kč, při prémiovém pojištění s 5% spoluúčastí potom 1000 Kč. Tato kauce se vám z platební karty stáhne v momentě, kdy majitel přijme poptávku.  Kauce zasíláme zpět na vaši platební kartu v plné výši do tří pracovních dní od bezproblémového vrácení vozu. Jelikož se nejedná o platební styk mezi dvěma bankovními domy, ale mezi platební bránou a bankou, může se doma připsání částky protáhnou v závislosti na podmínkách pro zpracovávání tohoto typu transakcí vaší banky.

Pokud vůz vrátíte s menším množstvím paliva, než na začátku výpůjčky, nebo najedete více kilometrů, než je povolený limit, pak vám odpovídající  částku odečteme z vratné kauce a zbytek vám opět zašleme zpět na vaši platební kartu do tří pracovních dní od předání vozu jeho majiteli. Opět platí, že připsání částky zpět na váš účet může ovlivnit zpracování tohoto typu transakce vaší bankou.

Co dalšího ovlivňuje cenu výpůjčky?

Samozřejmě její délka. Čím delší je, tím méně vás bude stát pronájem vozu na den. Další položkou je připojištění. Za 100 Kč na den si totiž můžete přiobjednat i pojištění odpovědnosti za škodu, známé také jako “pojistka na blbost”. To kryje i takové nepříjemnosti, jako poškození interiéru, ztráta klíčů od vozu, záměna paliva či proražení pneumatiky. A nakonec cena prémiového pojištění. Má nižší spoluúčast i vratnou kauci.

Není vám něco ohledně počítání cen výpůjček jasné? Napište nám na e-mail info@hoppygo.com nebo zavolejte na naši zákaznickou linku na telefonním čísle +420 220 311 769.