Jak je to s vratnými zálohami

HoppyGo vysvětluje: Jak je to se zálohami?

Máme tu další ze série nejčastějších dotazů našich uživatelů. Na vratné zálohy se nás ptáte snad úplně nejvíc a tak přišel čas pořádně se jim podívat na zoubek. Vysvětlíme vám jak to s nimi je, proč je vybíráme i jak dlouho trvá, než se řidičům zase vrátí na účet.

K čemu je vratná záloha dobrá?

Vratná záloha je taková naše pojistka. Její výše odpovídá minimální hodnotě spoluúčasti našeho pojištění a vybíráme ji jednoduše pro to, abychom v případě jakéhokoliv problému měli z čeho uhradit případnou spoluúčast při pojistné události, rozdíl paliva v nádrži či pokutu třeba za pozdní vrácení vozu.

Jaká je výše vratné zálohy?

To záleží na tom, jaké pojištění si zvolíte. Se základním pojištěním vybíráme zálohu ve výši 5 000 Kč, s prémiovým pojištěním je to 1 000 Kč.

Kdy se záloha strhne z účtu?

Deposit se vám strhne z účtu ve chvíli, kdy nejrychlejší majitel potvrdí výpůjčku v aplikaci. Společně se zálohou se odečte také částka za pronájem, prémiové či standardní pojištění a volitelné pojištění odpovědnosti za škody. Dokud majitel poptávku nepotvrdí, nic se z účtu neztrhne. Naopak pokud majitel výpůjčku potvrdí a vy nebudete mít dostatek financí na kartě, poptávka se do 24 hodin zruší. V tomto případě ale máte celý den na to nastalou situaci vyřešit a dodat na kartu potřebné finanční prostředky či nastavit vyšší limity internetových transakcí

Kdy se vrátí záloha zpět na účet řidiče?

Pokud proběhlo vrácení vozu v pořádku, vratná záloha se přes platební bránu Braintree automaticky odešle do tří následujících pracovních dnů. Pak už vše závisí na bance řidiče. Za jak dlouho na platbu zareaguje a připíše ji zpět na jeho účet, to bohužel ovlivnit nedokážeme. Standardně to bývá do druhého dne, některým bankám ale připsání trvá i dva a více dní.

Důležité je říci, že při vracení záloh nedochází k platebnímu styku mezi dvěma bankami, ale mezi bankou a platební bránou. Z toho důvodu je nutné počítat s tím, že některé zálohy dorazí zpět na účet řidiče třeba i 7 pracovních dní od úspěšného ukončení výpůjčky. Jakmile náš systém zadá příkaz k odeslání platby, nedokážeme její průběh jakkoliv ovlivnit.

Může se vrácení zálohy zdržet na strany HoppyGo?

Může. Pokud nastane v průběhu výpůjčky nebo při jejím ukončení nějaký problém, máme právo zálohu zadržet až do doby, kdy bude úspěšně vyřešen. Pak vracíme zálohu standardním postupem, popsaným v předchozím odstavci.

Vrací se záloha vždy v plné výši?

Pokud proběhla výpůjčka v pořádku a vůz byl majiteli vrácen s odpovídajícím množstvím paliva v nádrži, pak ano. V případech, kdy si řidič přeje výpůjčku prodloužit, je způsobena jakákoliv škoda na vozidle, či se vůz k majiteli vrátí s menším množstvím paliva, než jaké bylo na začátku výpůjčky, odečteme odpovídající částku právě ze zálohy a zbytek vám vrátíme opět standardním způsobem. Pokud na úhradu případných doplatků nestačí záloha, systém automaticky dopočítá a strhne rozdíl v ceně.

Máte k zálohám další otázky? Napište nám e-mail nebo zavolejte na infolinku na čísle +420 220 311 769.

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o