HoppyGo vysvětluje: Jak funguje pojištění?

HoppyGo vysvětluje: Jak funguje pojištění?

Od spojení HoppyGo a SmileCar nám přibylo spoustu nových uživatelů a mnoho z nich se nás ptá stále na to samé. Jaké máme pojištění, jaký je mezi nimi rozdíl, co všechno kryjí a proč by si měli řidiči doobjednávat i pojištění odpovědnosti? To jsou přesně otázky, na které vám teď odpovíme.

Základní vs. prémiové pojištění

S naším pojištěním se to má tak. Sjednává se vždy na dobu výpůjčky vozu a je platné od chvíle, kdy vám od nás přijde zpráva o tom, že platba za výpůjčku proběhla v pořádku. Řidiči mají na výběr ze dvou typů pojištění. Základní, které je započítáno v ceně vozu, a prémiové za příplatek. A jaký je mezi nimi rozdíl? Hlavně cenový! Se základním pojištěním neplatíte nic navíc, musíte ale uhradit vratnou kauci 5000 Kč a v případě pojistné události na vás bude čekat 10% spoluúčast s minimální platbou 5000 Kč. S prémiovým pojištěním uhradíte vratnou kauci 1000 Kč a v případě pojistné události potom spoluúčast ve výši 5 %, minimálně však 1000 Kč. Prémiové pojištění je zpoplatněno částkou, který vychází z aktuální tržní hodnoty vozu.

Co všechno je v pojištění zahrnuto?

Vezměme to hezky po pořádku:

1. Havarijní pojištění — to kryje vše od střetu, pádu či nárazu přes požár, výbuch, blesk, krupobití, vichřici, pád jakýchkoliv věcí, povodeň a záplavy až po zásah cizí osoby, tedy vandalismus, odcizení vozidla a zejména jeho zpronevěru.

2. POV (Pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla) — vlastně klasické povinné ručení. To pokrývá situace, kdy řidič způsobí v půjčeném voze škodu někomu dalšímu. A to až do výše 45 mil. Kč.

3. Pojištění okenních skel — a to všech, která se na voze nachází. Pokud bude jejich poškození možné opravit, můžete se dokonce vyhnout platbě spoluúčasti. Stačí zajet do smluvního servisu. Pokud ale bude okno na výměnu, spoluúčasti se nevyhnete. Limit plnění je 10 000 Kč, spoluúčast 500 Kč.

4. Pojištění náhradního vozidla — pro případ, že jej budete potřebovat jako náhradu za vůz půjčený od HoppyGo. Limit plnění je 10 000 Kč, spoluúčast 500 Kč.

5. Asistenční služby — odtah vozu do nejbližšího servisu či oprava na místě, zajištění náhradní dopravy, ubytování v místě pojistné události, případně náklady na cestu zpět do vlasti. Také právní a tlumočnický servis v případě potřeby, zajištění náhradních dílů či dokonce pomoc ve finanční tísni spojené s pojistnou událostí (pouze v zahraničí) a to půjčkou. Limit plnění 10 000 Kč.

Co je pojištění odpovědnosti a opravdu ho potřebuji?

Pojištění odpovědnosti je vlastně taková „pojistka na blbost“. Kryje nepříjemnosti jako rozlitá káva v interiéru, proražená pneumatika, ztracené klíčky od vozu či záměna paliva v nádrži. A to až do výše 50 000 Kč. Zdá se vám to zbytečné? Tak si to převeďme na čísla. Pojistka na blbost stojí 100 Kč na den a takové čištění interiéru či výroba nových klíčů od vozu leckdy i několik tisícovek.

Kde najdu zelenou kartu?

Jednoduše v aplikaci nebo na e-mailu. Můžete si ji stáhnout a vytisknout, podle našich zkušeností to ale není nezbytně nutné.

Co když majitel nechce pronajímat vůz s HoppyGo pojištěním?

To je samozřejmě jeho volba. Pokud nám doloží, že jeho pojistná smlouva umožňuje vůz pronajímat, nemáme s tím žádný problém. Je ale potřeba počítat s tím, že veškeré řešení problémů potom zůstává na majiteli a řidiči a my za průběh řešení pojistných událostí neneseme žádnou odpovědnost. Řidiči potom musí mít na paměti, že podmínky vlastního pojištění majitelů se mohou lišit od standardních podmínek pojištění HoppyGo. Podrobnější informace si můžete zjistit přímo od majitele konkrétního vozu.

Kam hlásit pojistnou událost?

Ideálně na likvidační centrum. Dovoláte se na něj přes telefonní číslo naší infolinky, tedy +420 220 311 769 a pak stačí zmáčknout trojku na klávesnici vašeho telefonu.

Máte na nás nějaký další dotaz? Napište nám na e-mail info@hoppygo.com.

Tento článek není závazně právním dokumentem, jedná se pouze o stručný výpis podmínek. Konkrétní podmínky a výluky z pojištění najdete přímo ve Všeobecných podmínkách pojištění v sekci “Důležité odkazy” na stránce Všeobecné obchodní podmínky.

Sdílejte tento článek