HoppyGo tip: Lyžovačka v ČR

Letošní zima rozhodně nezahálí a zasypává horská střediska pořádnou dávkou sněhu. Ať už na vás čeká zimní dovolená nebo třeba jen volný víkend, určitě se vyplatí vyrazit provětrat lyže či snowboard na některou z českých sjezdovek. Pokud váháte kam za prašanem letos, nechte se inspirovat našimi tipy. 

Díky novému filtru Auto na hory určitě najdete správný vůz, do kterého se vejde přesně to, co potřebujete.

Pro zkušené lyžníky a snowborďáky

Narodili jste se s lyžemi na nohou a lákají vás strmé kopce? Vyrazte na Šumavu, konkrétně na sjezdovku Šance na Špičáku u Železné Rudy. Kromě toho, že v nejprudším místě dosahuje sklon 100 nebo též 45°, je také úpravami nepolíbena v hlavní části, což ji činní jednou z nejnáročnějších v celé republice.

Nepostradatelné Krkonoše i neobjevená krása svahů Krušných hor

Libujete si v nekonečně dlouhých alpských sjezdovkách, ale tlačí vás čas? Zkuste nejdelší českou sjezdovku z Lysé hory v Rokytnici nad Jizerou (konkrétně modrou Turistickou). Užijete si více jak tříkilometrový sjezd, převýšení 650 m a ještě se stihnete pokochat nádherným výhledem do Podkrkonoší. Nezapomeňte se sklouznout i po sousední, o půl kilometru kratší červené.

Svahy v okolí Špindlerova Mlýna patří k lyžařsky nejoblíbenějším.

V Krkonoších nesmíme opomenout ani vyhlášený Špindl. Vyberat si lze hned z několika skiareálů jako je Medvědín, Svatý Petr, Mísečky či Hromovka. Naším favoritem je trať nazvaná FIS World Cup, která je nejen sympaticky široká, ale také strmá (62%). Špindlerův mlýn kromě lyžovačky potěší i pařmeny, kterým by na horách chyběl společenský život.

Za zkoušku určitě stojí i moderní skiareál na Klínovci. Kromě nové čtyřsedačkové lanovky, která vás z Jáchymova pohodlně doveze na vrchol si užijete skoro 3 kilometry dlouhou sjezdovku s převýšením 500 metrů.

Moderní lanovka na vrchol Klínovce

Pro rodiny a milovníky pohodlí

Okolí lipenské přehrady, Prahy a kde lyžovat mezi vinicemi

Máte málo času a nechcete sebe a své ratolesti ochudit o zimní radovánky? Vyrazte do Chotouně, kde na vás čeká rozlohou sice menší areál, za to však blízko Praze. Místo ocení především rodiny, pro které je k dispozici výukové hřiště, zpomalovací talířový vlek a v neposlední řadě mírný svah.

Na Lipno jen v létě? Kdeže. Okolí naší největší vodní nádrže je rájem pro rodiny s dětmi i v zimě. Naleznete zde rozlehlé bezplatné výukové hřiště, kde své caparty bezpečně naučíte prvním krůčkům. Sjezdovky mají mírný charakter a obsluhují je tři sedačkové lanovky.

Lipenský skiareál

Skoro už legendární je nejníže položená sjezdovka v jihomoravských Němčičkách. Nebojte se, i při nedostatku přírodního sněhu zde lze lyžovat na umělém povrchu. Prosvištíte se zde kolem spící vinice po dvou červených sjezdovkách v délce 350 metrů

Oceníte pohodlí při cestě na zasněžený vrchol? Tak to vám doporučujeme skiaresort Buková hora v Orlických horách, který disponuje vyhřívanou krytou sedačkovou lanovkou. Pro sjezd lze zvolit jednu ze dvou červeno-modrých tratí.

Chcete vyrazit na hory s partou přátel nebo početnou rodinou, ale nemáte v garáži vhodný vůz? Rezervujte si auto měsíce ledna. Tentokrát jsme vybrali Mercedes Vito pro osm lidí, vybavený mimo jiné automatickou převodovkou a parkovacími senzory vpředu i vzadu. Jeho pronájem včetně pojištění vyjde na 1914 Kč.

Pokud si nevíte rady s výpůjčkou, napište nám e-mail nebo nám zavolejte na zákaznickou linku na čísle +420 220 311 769 a my vám s volbou vhodného vozidla poradíme.

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o