HoppyGo tip: Kam na výlet s koloběžkou

Už jste si půjčili auto s e-koloběžkou? Pro ty co stále váhají, kde by se na ní mohli nerušeně projet mimo hluk velkoměst, přinášíme několik tipů na cyklostezky, které jsou to pravé pro koloběžky. Využijte posledních pěkných podzimních dnů k objevení koutů republiky a nechte se svézt 🙂

Přibyslav – Sázava u Žďáru

Tato malebná cyklostezka je jednoznačně naší jedničkou. Byla zbudována relativně nedávno místo bývalé železniční trati mezi Přibyslaví a Sázavou u Ždáru v délce 9,3 km. V okolí trati je romantická příroda ve které se střídají úseky vedoucí úzkými soutěskami vystřílenými do skály s hustým lesem, rozlehlými loukami a lávkami nad řekou Sázavou. Nezapomenutelný je podjezd pod železničním viaduktem Sázava, který je součástí paralelně vedoucí rychlíkové trati. Profil trasy má směrem od Přibyslavi k Sázavě stoupající charakter. Pokud by vám v Sázavě došly baterky, lze se zpět svézt vlakem.

Mutěnka

Stezka s něžným názvem Mutěnka na vás čeká na jižní Moravě v blízkosti Hodonína. Opět se jedná o novou, 13 km dlouhou cyklostezku postavenou na tělese bývalé železniční trati mezi Mutěnicemi a Kyjovem. Převýšení je zde zanedbatelné, asfalt je hladký bez hrbolů a tím je tedy vhodná pro všechny věkové kategorie. Drobnou nevýhodou je její šíře, ale v podzimních dnech zde nečekejte silný provoz. Pokud cestu zakončíte v Mutěnicích, můžete ještě vyšlápnout na méně známou rozhlednu Vyšicko.

Zdroj: Rozhlednovymrajem.cz (Autor: Jiří Špičák)

Zelčín – Horní Počaply/Hněvice

Severně od Prahy se lze prosvištět po relativně nové stezce s kvalitním povrchem vedoucí po levém břehu Labe vybudované v roce 2010. Ideální část pro kolobrndy je úsek od starého mělnického mostu po nájezd na silnici mezi Horními Počaply a Hněvicemi (cca 13,5 km). Stezka patří k nejdelším v kraji a ačkoli je užší, nečekejte zde zástupy cyklistů. Jelikož vede v blízkosti řeky, doporučujeme dbát zvýšené opatrnosti.

Hluboká nad Vltavou – Purkarec

Spojit výlet na koloběžce s návštěvou zámku či hradu? Proč ne! V jižních Čechách zvládnete obojí. Trasa stezky s naprosto hladkým povrchem vede kolem řeky z Hluboké nad Vltavou k obci Purkarec a v létě bývá celkem rušná.  Podzim je klidnější a tedy ideální čas k jejímu projetí. Stezka je lemovaná krásnými skálami a vede občas trochu z kopce do kopce a chvílemi připomíná jízdu na horské dráze. Převýšení na trase je asi 100 výškových metrů, takže elektropohon se bude hodit. Výlet lze zakončit výšlapem na zříceninu zvanou Karlův hrádek.
Zdroj: wikimedia.org (Autor: Jitka Erbenová)
Pokud chcete vědět víc o autech s koloběžkou, mrkněte na náš dřívější článek. A pokud už naši novou službu znáte, můžete přeskočit rovnou do naší aplikace a auto s koloběžkami si zarezervovat.
Nevíte si rady s výpůjčkou? Napište nám e-mail nebo nám zavolejte na zákaznickou linku na čísle +420 220 311 769.