webnew

Konečně je to tady! Po mnoha měsících tvrdé práce se dílo podařilo a vám můžeme představit zbrusu novou aplikaci HoppyGo. Máte se na co těšit!

Pečlivě jsme sbírali feedback našich majitelů i řidičů – a to jak k našemu webu, tak k mobilní aplikaci. A právě tyto poznatky jsme vzali a přepracovali v novou, kompletně redesignovanou, výrazně rychlejší a uživatelsky přívětivější aplikaci. 

Na co všechno se můžete těšit v nové aplikaci?

1. Kompletně nový design webu i aplikace. 

Předně na vás čeká kompletně nový design webu i aplikace. Teď už vám ze světa HoppyGo nic neunikne. Ať to jsou čerstvé články z našeho blogu, Auta měsíce, vybrané kolekce vozů či doporučení, o všem budete informováni. Navíc si nově můžete Auto měsíce zarezervovat přímo z aplikace.

2. Jednodduší navigace v aplikaci

Menu jsme přemístili dolů tak, aby ty nejdůležitější sekce byly dostupné na jeden klik. Majitelé ocení hlavně rychlý přístup do sekce Moje auta, kde najdou veškeré poptávky, rezervace a mohou si spravovat svá auta. Řidiči naopak ocení přehlednější sekci Jízdy. Navíc jsme přidali novou funkci “Co mě čeká dnes” díky které hned na homescreen uvidíte, že vás například dnes čeká vyzvednutí či vrácení vozu.

3. Inovovaný chat s možností si zavolat po potvrzení rezervace

Dále jsme inovovali chat. Konečně máte k dispozici plnohodnotný komunikační nástroj, který funguje stejně jako například ten co znáte ze sociálních sítí. Okamžitě vidíte, když si vaši zprávu někdo přečte a také že zrovna něco píše. Nejen že je nový chat bleskově rychlý, ale zahrnuje i nové funkce jako například možnost odpovědět na poptávku přímo z prostředí chatu. A pokud vám chat přeci jen nebude stačit, máme další vylepšení – jakmile vám majitel potvrdí poptávku, aktivuje se vám možnost si zavolat.

4. Uživatelsky příjemnější registrace, rychlejší schválení účtu

Významnou novinkou, která potěší především nové uživatele, je jednodušší založení uživatelského účtu. Zatímco dříve bylo potřeba veškeré údaje poctivě vypsat, dnes to za vás udělá technika. Stačí vyfotit obě strany občanského i řidičského průkazu a aplikace si potřebné údaje načte sama. Pak už jen naskenovaná data zkontrolujete a případně upravíte. Pokud projdete naším scoringem, váš profil bude schválen v řádech sekund. Od první návštěvy stránek můžete být zaregistrováni a mít potvrzené vaše vysněné auto v řádech minut.

5. Propracované filtry pro vyhledávání vozů a možnost opakovaného zapůjčení auta

Do nové aplikace přibyly také filtry. Ve staré aplikaci jich bylo k dispozici sedm, v té nové je jich hned deset. Zatímco dříve bylo možné vyhledávat vozy podle značky pouze na webových stránkách, nyní to zvládnete i pohodlně s telefonem v ruce. Krom toho samozřejmě stále zůstávají i ostatní filtry. Vyhledávat můžete tedy podle ceny, typu karoserie, značky, typu převodovky a paliva, spotřeby, nájezdu vozu a výbavy. Zaškrtnout si můžete také možnost “Chci vůz přistavit na mou adresu” Filtry jsme také upravili tak, aby byly přehlednější. Při klikání tedy rovnou vidíte, kolik aut splňuje veškeré vaše podmínky.

Pro všechny, kteří jezdí s naší aplikací opakovaně, jsme také přidali možnost opakované rezervace vozu, pokud jste ho již měli vypůjčen. Automobil jednoduše najdete v sekci historie a už ho nebudete muset znovu vyhledávat.

6. Novinka v platbách za pronájmy vozů

Přemýšleli jsme, jak co nejvíce zjednodušit, zrychlit a zefektivnit předání vozu mezi majitelem a řidičem. Doposud se za pronájem vozu platilo při fyzickém předání vozu mezi řidičem a majitelem. Celý tento proces mohla významně zdržet situace, kdy řidič neměl finance na účtě či neměl povoleny dostatečné limity. V nové aplikaci se tomuto zdržení zcela vyhneme, protože peníze za pronájem se z účtu řidiče strhnou již ve chvíli, kdy majitel závazně přijme jeho poptávku.  Stále platí, že řidič můžete poptat více vozů najednou, platná je pouze ta rezervace, kterou majitel potvrdí nejrychleji.V případě že majitel výpůjčku nepotvrdí, peníze zůstávají na účtu řidiče. Naopak pokud potvrdí a platba v systému neproběhne, má řidič k dobru 24 hodin, během kterých má dostatek času dodat na účet finance či navýšit limity na platební kartě.

7. Intuitivnější předávka vozu a rychlejší nahrávání fotek

Významně jsem zrychlili nahrávání fotek do aplikace a pro jednodušší orientaci při focení vozu při předávce jsme přidali  ilustrační ikony, které vás navedou, jak vůz správně nafotit. Před a po konci každé jednotlivé výpůjčky prostřednictvím aplikace je potřeba pořídit vždy alespoň 8 fotografií exteriéru vozidla. K tomu je potřeba přidat minimálně 4 fotografie interiéru, a to se stavem tachometru s viditelným počtem najetých kilometrů, celkový pohled ze zadního sedadla na palubní desku, celkový stav přední části kabiny a celkový stav zadní části kabiny vozidla. Fotografie jsou pro nás a naši pojišťovnu hlavním “důkazním materiálem” při případném řešení pojistných událostí nebo kompenzací za drobné škody. Pokud fotografie budou chybět nebo nebudou dostatečně kvalitní, může pojišťovna odmítnout plnění.

8. Povinný malý technický průkaz

Novinkou pro majitele je povinnost nahrát do aplikace malý technický průkaz. Tento krok usnadňuje případné řešení pojistných událostí, protože pojišťovna bude mít údaje rychleji. Malý technický průkaz však vyžadujeme jak u vozů pojištěných naší pojišťovnou, tak u vozů s vlastním pojištěním.

9. Možnost vrátit vůz kdykoliv, bez nutnosti volat na Infolinku

A to je další výrazná změna, kterou jsme pro naše uživatele připravili. Řidiči mohou vůz majiteli vrátit i před předem sjednaným termínem vrácení, a to bez nutnosti informovat o tom naši zákaznickou linku. Rádi bychom ale řidiče upozornili, že pokud se nebude jednat o vrácení vozu ze závažných příčin (například porucha vozu), zaplatí celou původní částku za výpůjčku.

Jak se k nové aplikaci dostanete?

Aplikace by se vám měla sama aktualizovat. A pokud se tak nestane, navštivte App Store nebo Google Play a aplikaci aktualizujte manuálně. Pokud by nastal jakýkoliv problém, zkuste nejprve aplikaci kompletně smazat a nainstalovat znovu z App Store/Google Play. V případě že ani to nepomůže, zavolejte na naší infolinku +420 220 311 769,  kde vám rádi pomůžeme.
 
Poslední měsíc celý náš team intenzivně testoval jak obě mobilní aplikace a tak web. Pokud nám i přesto něco proklouzlo, dejte nám prosím vědět na náš e-mail
 

Stáhněte si novou aplikaci HoppyGo

Sdílejte tento článek

Zůstaňte s námi v kontaktu

Aby vám neunikly žádne novinky, zanechte nám prosím svůj email. My na oplátku slibujeme, že vám nebudeme spamovat schránku. :-) 

HoppyGo s.r.o. se sídlem Řehořova 4, 130 00 PRAHA 3
IČ 066 28 664
COPYRIGHT 2018 ©HoppyGo s.r.o