Historie właścicieli aut – Klara M.

Użytkownicy HoppyGo, którzy tworzą platformę to zarówno wypożyczający jak i właściciele oferujący obecnie już ponad 2500 samochodów. Postanowiliśmy przedstawić Wam historie kilku z nich. Omówimy z nimi doświadczenia, powody, które skłoniły ich do dodania swoich samochodów na platformę i współdzielenia z innymi użytkownikami.

Dziś przyjrzymy się historii Klary, która przerobiła swojego Mercedesa Sprintera na kampera i wyruszyła w podróż. Po niedawnym powrocie do domu zastanawiała się, jak ciągle korzystać z samochodu i po krótkim namyśle zdecydowała się wynająć go innym użytkownikom. Do tej pory 3 razy wynajmowała swój “dom na kółkach”. Poniżej dowiesz się jakie były pierwsze doświadczenia Klary.

 

 

Rozmowa z Klarą – właścicielką auta

1. Kiedy zdecydowałaś się zaoferować swojego Mercedesa Sprintera w HoppyGo? Czy początkowo miałaś jakieś obawy związane z wynajmem samochodu? Co skłoniło Cię do jego zarejestrowania?

Po powrocie z zagranicznych podróży myślałam o tym, jak skorzystać z mojego mieszkalnego busa, nawet gdy jestem w pracy. Przyszło mi do głowy, aby udostępnić go innym zapalonym podróżnikom, którzy nie mają własnego vana i chcieliby spróbować tego sposobu podróżowania.

2. Być może nie jesteś z HoppyGo długi czas, ale czy planujesz częściej korzystać z platformy?

W przyszłości chcielibyśmy zbudować kolejny kamper, który będzie bardziej sprawny w terenie i będzie można w nim przetrwać przez dłuższy czas poza cywilizacją. Jeśli to się uda, to bardzo prawdopodobne, że udostępnimy go również na HoppyGo.

Previous
Next

3. Wszystkie wynajmy za pomocą platformy HoppyGo są oczywiście ubezpieczone, ale niektórzy właściciele mogą nadal twierdzić, że powierzenie komuś samochodu nie jest bezpieczne. Czy masz jakieś doświadczenia z uszkodzeniami pojazdu lub innymi niedogodnościami? Jeśli tak, to co to było i jak rozwiązano sytuację?

Jak powiedziałam, z pierwszym wynajmem wkroczyłam na nieznany mi teren i powierzyłam swoje zaufanie platformie i innym kierowcom. Pierwsze i kolejne wynajmy poszły dobrze i nie sądzę, aby był powód do niepokoju.

Mimo że wszystko może się zdarzyć – od drobnych rysek po problemy techniczne – faktem jest, że każdy wynajem jest ubezpieczony. Każdy wypożyczający może również wybrać preferowany wariant ubezpieczenia.

4. Już kilka razy wynajęłaś samochód innym kierowcom za pośrednictwem HoppyGo. Czy masz jakąś śmieszną historię z którymś z nich?

Zamiast konkretnej historii mogę powiedzieć, że bardzo w pewnym sensie inspirują nas podróże użytkowników, którzy wypożyczali mojego Sprintera. Często przesyłają nam zdjęcia pięknych miejsc, które odwiedzili i gdzie spędzili noc. Dzielą się z nami doświadczeniami, jakie mieli w trasie.

Niesienie tej radości innym podróżnikom samo w sobie jest warte dzielenia się autem. Oczywiście jesteśmy wdzięczni HoppyGo za łatwe i bezpieczne działanie.

Jeśli myślisz o zarejestrowaniu własnego samochodu na HoppyGo, tutaj możesz przeczytać nasz artykuł na temat całego procesu.