Historie właścicieli aut – Tomasz L.

Za platformą HoppyGo, na której łącznie zarejestrowanych jest już ponad 2500 aut, stoją nie tylko wypożyczający, ale także właściciele, którzy je udostępniają. Postanowiliśmy przedstawić Wam historie kilku z nich. Porozmawiamy z nimi o doświadczeniach oraz omówimy powody, które skłoniły ich do dodania swoich samochodów na platformę i podzielenia się nimi z innymi użytkownikami. Nie zapomnimy także, o finansowej stronie sprawy oraz o wpływie wynajmu samochodów na stan portfeli ich właścicieli.

Pierwszym właścicielem, który zdecydował się podzielić z nami swoimi doświadczeniami, i odczuciami, jest Tomasz L. Chociaż Tomasz początkowo miał niewielkie obawy dotyczące dzielenia się swoim samochodem, jak wielu innych, postanowił wypróbować platformę. Zarejestrował swoją Škodę Fabię w HoppyGo i od tego czasu z powodzeniem wynajął swój samochód ponad 50 razy.

 

Rozmowa z Tomaszem – właścicielem auta

1. Kiedy zdecydowałeś się zaoferować swój samochód po raz pierwszy na HoppyGo? Czy początkowo miałeś jakieś obawy związane z wynajmem auta? Co skłoniło Cię do jego zaoferowania?

Zarejestrowałem się w styczniu 2020 roku. W lutym zdecydowałem się dodać na próbę Škodę Fabię, bo nie jeździłem nią zbyt często. Muszę przyznać, że początkowo byłem nieco sceptyczny i bałem się potencjalnej szkody, a nawet kradzieży. W końcu mówi się, że najlepszy samochód jest wynajmowany lub firmowy…

Moje obawy rozwiało przede wszystkim ubezpieczenie AC na czas wynajmu auta oraz zapewnienie, że w razie nagłych problemów HoppyGo pomoże mi wszystko rozwiązać.

2. W oparciu o Twoje doświadczenia z Fabią, później zdecydowałeś się kupić i wynająć inny samochód. Co cię do tego doprowadziło?

Zgadza się. Byłem zadowolony z systemu, całego procesu i obsługi klienta, więc około miesiąc temu kupiliśmy z przyjacielem kolejny samochód tylko po to, żeby wynajmować go na HoppyGo.

3. To prosto prowadzi nas do kwestii pieniędzy. Ile zarabiasz na przeciętnym wynajmie samochodu przez HoppyGo miesięcznie? 

Fabia zarabia średnio 8-9 tys. CZK (ok. 1400-1600 zł) 

4. Czy możesz wymienić niektóre koszty związane z wynajmem samochodu przez HoppyGo?

Oczywiście, gdy samochód dużo jeździ, trzeba liczyć się z częstszą wymianą oleju i filtrów, opon i płynu do spryskiwaczy. Ale to nic, czego nie można było się spodziewać.

5. Wszystkie wynajmy za pomocą platformy HoppyGo są oczywiście ubezpieczone, ale niektórzy właściciele mogą nadal twierdzić, że powierzenie komuś samochodu nie jest bezpieczne. Czy masz jakieś doświadczenia z uszkodzeniami pojazdu lub innymi niedogodnościami? Jeśli tak, to co to było i jak rozwiązano sytuację?

Na aucie na pewno są rysy, ale chyba trzeba się z tym liczyć. Gdy klient otarł zderzak od spodu, uzgodniliśmy odszkodowanie w wysokości 1000 CZK (ok. 170 zł) i wszyscy byli zadowoleni. Pierwotnie chciał mi dać 1500 CZK (ok. 260 zł), ale to było za dużo. Nie dostałem przecież mandatu.

6. Podczas wynajmu pojazdów przez HoppyGo musiałeś spotkać kilkudziesięciu kierowców. Czy masz jakąś śmieszną historię z którymś z nich?

Wypożyczyłem kiedyś samochód na wesele, które odbyło się na Morawach. Też się będę niedługo żenił, o czym wspomniałem przed wynajmem i znaleźliśmy wspólny temat. Otrzymałem wtedy zdjęcia od kierowcy weselnego, co było z ich strony bardzo miłe.

Jeśli myślisz o zarejestrowaniu własnego samochodu na HoppyGo, tutaj możesz przeczytać nasz artykuł na temat całego procesu.