Historie właścicieli aut – Piotr B.

Użytkownicy HoppyGo, którzy tworzą platformę to zarówno wypożyczający jak i właściciele oferujący obecnie już ponad 2500 samochodów. Postanowiliśmy przedstawić Wam historie kilku z nich. Omówimy z nimi doświadczenia, powody, które skłoniły ich do dodania swoich samochodów na platformę i współdzielenia z innymi użytkownikami.

 

Tym razem przeprowadziliśmy wywiad z Piotrem, który już wcześniej wynajmował swój samochód innym kierowcom. Przekonasz się co skłoniło go do skorzystania z HoppyGo, oraz jakie realne korzyści płyną ze współdzielenia swojego auta. Dowiesz się także jak ustalić cenę wynajmu by była korzystna zarówno dla wypożyczającego jak i właściciela. 

Wywiad z Piotrem 

1. Jak trafiłeś na platformę HoppyGo i co skłoniło Cię do wynajmowania własnego auta użytkownikom naszej społeczności?

Przeczytałem w internecie, że taka usługa będzie dostępna w Polsce. Wcześniej wynajmowałem auto poprzez stronę www i portale ogłoszeniowe. Propozycja HoppyGo wydała mi się wygodniejszą formą wynajmu.

2. Jak oceniasz nasz pomysł na współdzielenie aut? Czy to, że wszystko realizowane jest za pomocą aplikacji i bez papierowych umów – ułatwia sprawę?

To jest główny atut usługi – wygoda. Cała papierologia i ubezpieczenie jest po stronie HoppyGo.

3. Czy początkowo miałeś jakieś obawy związane z wynajmem auta? Czy jesteś emocjonalnie związany ze swoim samochodem?

Od początku byłem nastawiony na jego wynajem. Natomiast, sposób weryfikacji użytkowników przez HoppyGo daje takie poczucie, że samochodu nie wynajmuje ktoś zupełnie przypadkowy czy niezweryfikowany.

4. Czy masz jakąś radę dotyczącą obliczania ceny wynajmu swojego auta? Co uwzględnić w cenie wynajmu by się opłacił?

Najłatwiej sprawdzić jak zarabiają inni. Warto zrobić rozeznanie rynkowe i sprawdzić w jakich cenach wynajmowane są te same modele samochodu lub tego samego segmentu. Na tej podstawie można zadecydować czy nasz wynajem chcemy wykonać w górnej czy dolnej granicy stawki.

5. Czy możesz wymienić przykładowe koszty związane z wynajmem własnego auta przez HoppyGo?

Głównym kosztem jest eksploatacja czyli przeglądy, drobne naprawy, wymiana zużytych klocków, płynów filtrów itp. 

6. Wszystkie wynajmy za pomocą platformy HoppyGo są ubezpieczone dedykowanym AC. Jednak niektórzy właściciele mogą nadal zastanawiać się, czy powierzenie komuś samochodu jest bezpieczne. Czy masz jakieś doświadczenia albo rady?

Powierzenie komuś samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem. Natomiast, za to właśnie ryzyko pobieramy wynagrodzenie w postaci ceny najmu i dzielimy z kimś nie tylko samochód, ale również koszty jego utrzymania. Polisa AC z pewnością jest dodatkowym elementem, który pozwala spać spokojnie.

7. Co poradziłbyś osobie, która zastanawia się nad udostępnieniem auta w HoppyGo?

Pod moim blokiem jest zaparkowanych wiele aut, które właściciele ruszają z miejsca kilka razy w miesiącu. Gdyby wynajęli je chociaż w połowie czasu, przez który samochód stoi bezczynnie, to z pewnością przyniosłoby im to wymierne korzyści finansowe. Dlatego warto zastanowić się nad wynajmem jeśli auto nie jest naszym codziennym środkiem transportu.

8. Czy coś związanego z wynajmem przez HoppyGo szczególnie zapadło Ci w pamięć? Może zdarzyła się jakaś zabawna sytuacja?

Wszyscy dotychczasowi wynajmujący byli bardzo sympatyczni.

9. Co sądzisz o dość znanym powiedzeniu, że “żony, szczoteczki do zębów i samochodu się nie pożycza”? 😉

Czyli męża można pożyczyć? Codziennie, większość z nas wypożycza siebie przynajmniej na 8 godzin swoim pracodawcom, którzy w zamian za pracę oferują nam wynagrodzenie. Tak samo może być z samochodem – może pracować na swoje utrzymanie. Najgorzej chyba jest ze szczoteczką…

Jeśli myślisz o zarejestrowaniu własnego samochodu na HoppyGo, możesz przeczytać nasz artykuł na temat całego procesu.