Školy smyku: Ovládněte vlastní automobil

Zdůrazňujeme, že s vozidly půjčovanými přes platformu HoppyGo je přísně zakázáno jezdit na okruhu. Následující článek je určen pro majitele a majitelky aut, kteří si chtějí zlepšit svoje řidičské schopnosti a poznat blíže svůj vůz. 

Bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí vybroušení vašich řidičských schopností? Chcete si sáhnout na dno, zažít krizovou situaci, ale v bezpečí polygonu? Rádi byste potěšili svou drahou polovičku netradičním dárkem a pomohli jí zvednout řidičské sebevědomí? Máte doma aktivního seniora, který řídí, ale už se necítí v moderním provozu stoprocentně jistě? Pokud jste aspoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli ano, možná vám při rozhodování, kde kurz zrealizovat, pomůže náš přehled výcvikových center po celé republice.

Co je vlastně škola bezpečné jízdy?

Nejpopulárnějším druhem výcviku pro zlepšení řidičských schopností, je všeobecně uznávaná škola bezpečné jízdy – mezi řidiči vozů známá spíše jako škola smyku.  Jak vlastně vypadá takové “dopravní hřiště pro dospělé?” a z čeho se skládá kurz bezpečné jízdy? První, přibližně 2 hodinová část je zaměřena na teoretickou přípravu ve školícím středisku. Odpoledne si sednete přibližně na 4 hodiny za volant svého vozu a přetavíte teorii v praxi.

Aquaplaning není vodní sport, ale nepříjemná situace na silnici

Do Hradce na polygon

Podívejme se na konkrétní příklad polygonu v Hradci Králové.  Jaké libůstky a překvápka můžete očekávat zde? Jako na jediném místě v ČR můžete vyzkoušet smykovou desku s vodními překážkami, která je vhodná i motorová vozidla nad 3,5t. Z běžnějších překážek na vás dále čeká asfalt s vodními překážkami, kluzný kopec, aquaplaningová vana, rovná kluzná plocha a kruhová zatáčka. Na konci byste měli umět následující dovednosti:  zvládnout maximálně zpomalit ve stavu nouze, zažít si opravdový smyk a vnímat chování vozidla, znalost praktického fungování aktivních bezpečnostních prvků a asistentů vozidla a připomenete si zákonitosti z fyziky, které jste možná pozapomněli od školních let. Kurz vám také dá šanci poznat své osobní vlastnosti jako jak rychle dokážete zareagovat či rozpoznat krizovou situace jako je například počátek ztráty přilnavosti k silničnímu povrchu a v neposlední řadě důvěrněji poznáte vlastnosti a hranice svého čtyřkolého parťáka

Kurzy pro dámy, seniory i řidiče s body

Kromě bezpečné jízdy nabízí hradecký polygon i speciální Kurz pro dámy, který klade důraz na pohodovou atmosféru pro něžné pohlaví a posílení sebevědomí za volantem. Podobně i speciální kurz pro seniory, který je určen jak pro starší a pokročilé, tak pro sváteční řidiče. Usnadní jim jednak orientaci v nových vyhláškách a změnách v pravidlech silničního provozu a celkově pomůže zlepšit řidičskou kondici v moderním provozu. Pro aktivní řidiče je připraven trénink Defenzivní jízdy zaměřený na techniku předcházení vzniku nebezpečných situací na silnicích a pro vybodované řidiče zase kurz, kterým lze umazat až 3 body. Vhodný je však pouze pro ty, kteří nemají  6 nebo více bodový přestupek či na kontě 11 a více bodů. Pokud si chcete vyzkoušet jak byste obstáli u dopravní nehody, můžete se zúčastnit Zážitkového kurzu – Přežij to.

Školu bezpečné jízdy lze absolvovat celoročně

Kde všude lze absolvovat školu bezpečné jízdy

Kromě již zmíněného polygonu v  Hradci Králové, kde funguje společnost S-drivemůžete zkusit školu ESSA v nedalekých Pardubicích, která probíhá ve Sportovním a výcvikovém areálu ÚAMK ČR. Společnost Dekra organizuje kurzy v akreditovaných centrech bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtě, Mostě a v Třinci. Kromě těchto areálů, se lze objednat i do kurzů v Jihlavě, Ostravě, Sosnové u České Lípy, v Mostě či Příbrami. Školu lze samozřejmě absolvovat na vyhlášeném polygonu v Brně a nesmíme zapomenout na Prahu. V hlavním městě republiky je také situována škoda Driving Academy, zaměřená na výuku sportovnější jízdy.