5 rad pro majitele vozu Aneb jak na bezpečné výpůjčky

5 zásad pro majitele vozu aneb Jak na bezpečné zápůjčky

Je půjčování vozů cizím lidem opravdu bezpečné? Když dodržíte pár základních pravidel, rozhodně ano. Pro nás je bezpečnost a spokojenost našich uživatelů na prvním místě, u každé výpůjčky ale být nemůžeme. Proto jsme se rozhodli sepsat pro majitele vozů pár tipů, které k bezpečí jejich motorových miláčků značně přispějí.

1. Vždy si ověřujte totožnost řidičů

Každého řidiče, který se registruje do naší databáze, vždy opravdu pečlivě prověřujeme. Nemůžeme ale být u každé zápůjčky a tak je na vás, abyste si jeho totožnost ohlídali. Než předáte řidiči klíčky od vozu, požádejte ho o předložení dokladu totožnosti a ověřte si, že se jedná o stejného člověka, který si poptávku vytvořil. Pokud vám odmítne doklad ukázat a nebo bude tvrdit, že doklady nemá u sebe, zavolejte na naši zákaznickou linku a vůz mu nepůjčujte.

2. Nepůjčujte vůz nikomu jinému, než registrovanému řidiči

Nikdy nepředávejte klíčky od vozu nikomu jinému, než řidiči registrovanému v našem systému. Ostatně i v našich obchodních podmínkách se dočtete, že pokud se doklady totožnosti neshodují s informacemi o uživateli, máte právo vůz nepředat a musíte nás o této skutečnosti informovat bez zbytečného odkladu (bod 8.16 našich všeobecných obchodních podmínek).

3. Foťte…důkladně a hodně!

Může se stát, že v době výpůjčky dojde k nějakému poškození. Ať už vinou řidiče a nebo třetí strany. A právě z toho důvodu je opravdu nezbytné pečlivě nafotit váš vůz už v době předávky. Vyfoťte nejméně 5 fotografií, na kterých bude dobře vidět interiér i exteriér vozu těsně před tím, než jej půjčíte řidiči. A nezapomínejte hlavně na místa, kde poškození vzniká nejčastěji. Třeba rohy vozu, disky kol anebo kožené sedačky. Fotografie jsou pro nás totiž hlavním “důkazním materiálem” při následném řešení pojistných událostí nebo kompenzací za drobné škody.

4. Vezměte si na řidiče kontakt

Vyměňte si s řidičem telefonní číslo pro případ, že bude potřeba řešit nějakou nenadálou událost. Můžete tak učinit ještě před předávkou prostřednictvím chatu v naší aplikaci a nebo přímo na místě při předávce.

5. Vsaďte na Chytré auto

Když můžeme mít chytré telefony, proč nemít také chytré auto? Se systémem Chytré auto od T-Mobile budete mít detailní přehled třeba o tom, kde se momentálně váš vůz nachází a nebo kde se pohyboval. K dispozici budete mít také detailní jízdní statistiku kde se dočtete třeba kolik vůz najel, jak rychle, při jakých otáčkách a jakým stylem. A v případě poruchy vám aplikace sama zašle upozornění. A stále to není všechno. Chcete vědět víc? Podívejte se na video 🙂

Základní cena systému Chytré auto je 3 499 Kč, s HoppyGo ho ale získáte za 1 499 Kč. Stačí kliknout na tento odkaz a vyplnit svoje telefonní číslo. Pracovníci T-Mobilu se vám ozvou a všechno vám řádně vysvětlí.

Sdílejte tento článek